مدیران خودروعصر اعتبار

در یک سال اخیر

دریافت وام نوسازی مسکن سه برابر شد

عصر ساختمان- آن‌طور که مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری می‌گوید طی یک سال گذشته منتهی به آبان ۱۴۰۱ دریافت وام نوسازی در بافت‌های فرسوده بیش از سه برابر افزایش یافته و از ۱۱ هزار و ۳۱۲ فقره به ۳۸ هزار فقره رسیده که بیانگر استقبال سازنده‌ها از برنامه‌ها و حمایت‌های دولت و شهرداری‌ها در نوسازی بافت‌های فرسوده است.

دریافت وام نوسازی مسکن سه برابر شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از  ایسنا، وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم، برنامه‌هایی را به منظور به‌سازی و ساماندهی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد به عنوان ظرفیتی برای تولید و نوسازی مسکن در نظر گرفته است. افزایش سقف تسهیلات تا 600 میلیون تومان، پرداخت وام ساخت در قالب طرح نهضت ملی مسکن بدون لحاظ شروط پنج‌گانه و رونمایی از بسته مشوق‌های شهرسازانه از جمله این برنامه‌ها است. ظاهرا طی یک سال گذشته این برنامه‌ها در ترغیب مالکان و سازگان به ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده تاثیرگذار بوده است.

  محمد آیینی ـ‌ مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، چند روز قبل با ارایه آمار دریافت پروانه‌های ساختمانی پایتخت در پاییز سال جاری بیان کرد: در شهر تهران در پاییز امسال تا روز 30 آذر 1401 تعداد 424 پروانه ساختمانی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال رشد 57 درصدی را نشان می دهد. به لحاظ تعداد واحد نیز برای 3008 واحد پروانه صادر شده که از افزایش 46.5 درصد نسبت به سال گذشته حکایت دارد و رشد معنی‌داری را نشان می‌دهد.

  او با ارایه آماری از دریافت وام نوسازی در کل کشور نیز گفته است: طی یک سال اخیر منتهی به آبان 1401 بالغ بر 38 هزار واحد به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات بانکی جهت نوسازی واحدهای فرسوده معرفی شده‌اند، این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 11 هزار و 312 واحد بوده، از رشد 235 درصدی برخوردار شده است.

  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: این امر بیانگر استقبال سازنده‌ها از برنامه‌ها و حمایت‌های دولت و شهرداری‌ها در نوسازی بافت‌های فرسوده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد: ابلاغ تسهیلات بانکی ارزان قیمت از محل تسهیلات اشتغالزایی تبصره 18 قانون بودجه سال جاری و استفاده از ظرفیت مصوبه تشویقی شورای عالی معماری و شهرسازی ایران می‌تواند تحقق 100 درصدی نوسازی سالانه 150 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده در برنامه جهش تولید مسکن را تضمین کند.

  بنابراین گزارش، فردا پنجم دی‌ماه نیز همزمان با سالروز زلزله‌ی بم پویش نوسازی بافت‌های فرسوده در 100 شهری که 67 درصد مساحت بافت فرسوده را دارند به مناسبت پنجم دی‌ماه مصادف با روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی برگزار می‌شود و در این پویش بم، سفیر نوسازی در کشور خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو