مدیران خودروعصر اعتبار

هدایت سرمایه‌های خرد برای خانه دار شدن

عصر ساختمان- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق املاک و مستغلات می‌تواند بستری برای حسن تدبیر باشد و اقتصاد تعاونی را افزایش دهد.

هدایت سرمایه‌های خرد برای خانه دار شدن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایبنا، صولت مرتضوی گفت: در اصل 44 قانون اساسی، اقتصاد کشور به سه بخش اقتصاد دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم می‌شود. دولت در نظر گرفت که بخش تعاونی را به بخش خصوصی واگذار کند و بستر ساز مشارکت مردم در اقتصاد تعاونی شد که از این طریق یکی از نیاز‌های کشور را برطرف می‌کند.

  وزیر رفاه با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های هر خانوار ایرانی و جوان ایرانی مسکن است، گفت: از جمله ویژگی‌های مثبت این صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات مولدسازی، پیوند بین سرمایه هاست و صرفا مشمول بخش دولتی نمی‌وشد.

  مرتضوی تصریح کرد: در این صندوق‌ها هم بخش دولتی و هم سرمایه گذار خرد به اندازه توان وارد بازار می‌شوند و یکی از ویژگی‌های ممتاز آن این است که سرمایه آب نمی‌شود.

  وی افزود: از ویژگی‌های دیگر صندوق املاک و مستغلات نقدشوندگی آن است و همچنین با ویژگی خاصی که دارد مشارکت شهرداری‌ها را مدد می‌طلبد و شهرداری‌ها می‌تواند به موضوع با اهمیت درآمد پایدار موردنظر شهرداری‌ها برساند.

  مرتضوی با اشاره به تجربه موفق این صندوق‌ها در کشور‌های دیگر گفت: با تبیین ابعاد موثر این صندوق‌ها می‌توان نقدینگی خرد سرگردان را به این بازار آورد و دغدغه مردم در خصوص مسکن را نیز برطرف کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی