مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر نیرو:

نیازهای بیشتر با برق کمتر پاسخ داده شد

عصر ساختمان- وزیر نیرو با بیان اینکه در بخش خانگی خاموشی نداشتیم و با مدیریت مصرف و توزیع، برق بخش صنعت کشور نیز تامین شد، گفت: با وجود ۲۰ هزار مگاوات ناترازی برق، تابستان بدون بحرانی را پشت سر گذاشتیم به معنای افزایش راندمان است، یعنی توانستیم با برق کمتر نیازهای بیشتری را مرتفع کنیم.

نیازهای بیشتر با برق کمتر پاسخ داده شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، «علی‌اکبر محرابیان» افزود: در واقع در بخش خانگی خاموشی نداشتیم و توانستیم با مدیریت مصرف و مدیریت توزیع در شبانه‌روز جوابگوی بخش صنعت کشور نیز باشیم.

  وی ادامه داد: افزایش بهره‌وری یا راندمان در انرژی کشور جنبه‌های مختلفی دارد، یک جنبه آن به استانداردها مربوط می‌شود که این مهم وظیفه سازمان استاندارد است، هرچند انصافاً اقدام‌های خوبی نیز انجام داده است، درواقع برای مصارف مختلف انرژی در بخش‌های مختلف تعیین استاندارد شده؛ اما باید نظارت بیشتری بر تولید تجهیزات انرژی‌بر شود، جنبه دیگر به موضوع نیروگاه‌ها و تولید برق مربوط می‌شود که رویکرد دولت در این زمینه استفاده بهینه از انرژی در اختیار است و در این مسیر اقدامات قابل‌توجهی هم انجام شده است.

  وزیر نیرو با بیان اینکه پروژه‌های توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و استفاده از فناوری‌های جدید در نیروگاه‌ها جزو اولویت‌های دولت است خاطرنشان کر د: تقریباً هر ماه شاهد افتتاح طرح‌های متعددی در این زمینه هستیم که مجموع این طرح‌ها سبب افزایش راندمان نیروگاهی و کاهش مصرف سوخت و تولید برق بیشتر می‌شود.

  وی با پذیرش اجرایی‌نشدن قوانین متعدد در حوزه انرژی مانند عدم اجرای بندهایی از «قانون رفع موانع تولید»، توضیح داد: اگرچه قوانین در حوزه انرژی باید اجرایی شوند؛ اما باید بدانیم؛ نوسازی نیروگاه‌ها مسئله‌ای نیست که ظرف یک الی دو سال انجام شود، چراکه مجموع نیروگاه‌های کشور حاصل نزدیک نیم‌قرن فعالیت صنعت نیروگاهی است، بنابراین نوسازی آن‌ها نیاز به اعتبار و زمان دارد؛ اما مهم آن است که اکنون سنگ بنای نیروگاه‌های جدید بر مبنای رعایت الگوی مصرف است.

  به گفته محرابیان، تولید محصولات سرمایشی و گرمایشی با راندمان بالاتر برای مصارف خانگی نیز جزو وظایف وزارت صمت است، لذا وزارتخانه مذکور باید این مهم را پیگیری کند.

  وزیر نیرو درباره اینکه ناترازی حوزه انرژی چگونه برطرف خواهد شد، گفت: علاوه بر توسعه میادین گازی، کاهش شدت مصرف انرژی سبب رفع ناترازی و افزایش تولید در میادین و پالایشگاه‌های گاز می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو