مدیران خودروعصر اعتبار

زمان ابلاغ بسته تشویقی بافتهای فرسوده اعلام شد

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بسته تشویقی شهرسازانه در بافتهای فرسوده که اخیرا توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده، یک تا دو هفته دیگر به مراجع صدور پروانه ابلاغ می‌شود.

زمان ابلاغ بسته تشویقی بافتهای فرسوده اعلام شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا؛ محمد آئینی اظهار کرد: در حال حاضر سیاست‌ها و ضوابط کالبدی متضمن تشویق نوسازی محله‌ای در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده است و فکر می‌کنم یک تا دو هفته زمان ببرد تا به مراجع صدور پروانه ابلاغ شود.

  معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این بسته برای چهار گروه که اقدام به نوسازی در بافت‌های فرسوده می‌کنند، دیده شده و برای هر گروه مشوق‌های مختلفی از جمله اعطای حداکثر دو طبقه تشویقی در نظر گرفته است.

  هدف نوسازی سالانه 200 هزار واحد مسکونی

  وی با اشاره به برنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران برای نوسازی سالیانه 200 هزار واحد مسکونی گفت: تلاش می‌کنیم نسبت به گذشته کار 10 برابری انجام دهیم.

  معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در نوسازی محله‌ای سازندگان باید طرح مصوب خاص داشته باشند که در آن احداث مرکز محله و معماری ایرانی – اسلامی مدنظر قرار دارد. علاوه بر این نفوذناپذیری یکی از مشکلات این مناطق به شمار می‌رود و مهم است که محورها و معابر عریض‌تر و تردد تسهیل شود که این امر در قالب نوسازی محله‌ای راحت‌تر اتفاق می‌افتد اما مهم‌تر از همه این موارد حفظ جان انسان‌هایی است که در این مناطق زندگی می‌کنند.

  به گفته او در سال گذشته از 17 هزار تسهیلات ارایه شده برای نوسازی بافت‌های فرسوده حدود 1000 واحد یک طبقه، حدود 2000 واحد دو طبقه و در مجموع حدود 70 درصد تسهیلات به مجتمع‌های کمتر از پنج واحد ارایه شد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که هدف این است که سالانه 200 هزار واحد را نوسازی کنیم، گفت: در صورت تحقق این هدف، ظرف پنج سال به یک شرایط اطمینان بخش خواهیم رسید و درصد ناپایداری بناها در سراسر کشور به زیر 50 درصد می‌رسد. از سازندگان، توسعه‌گران و انبوه سازان دعوت می‌کنم از فرصت خوبی که در قالب این سه بسته مالی، اداری و شهرسازانه فراهم شده، استفاده کرده و به کمک شهروندان ساکن در بافت فرسوده بیایند. همچنین با کمک شهرداری‌ها نظارت خوبی بر روند ارایه این مشوق‌ها صورت می‌گیرد تا حقوق هیچ کدام از طرفین پایمال نشود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ساختمان فردا ۲
    • نشریه ساختمان فردا ۱
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۲ روز پیش
    آرشیو