مدیران خودروعصر اعتبار

رشد ۱۴ درصدی اجاره‌بها طی ۵ ماه

اجاره نجومی واحدهای زیر ۱۰۰ متر

عصر ساختمان- برخی واحدهای مسکونی کوچک و میان متراژ در تعدادی از محله های تهران با اجاره های نجومی روبه رو شده اند که عملا به خروج بخشی از متقاضیان از محله های گران پایتخت منجر شده است.

اجاره نجومی واحدهای زیر ۱۰۰ متر
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، در پی ادامه روند افزایشی ماهانه اجاره مسکن در پایتخت، برخی خانه‌های کوچک و میان متراژ در تعدادی از محله‌های مورد استقبال برخی خانواده‌های واقع در دهک‌های 6 تا 9 نیز با رشد عجیب و غرب مواجه شده که به جابه جایی و خروج تعدادی از مستأجران از این محله‌ها منجر شده است.

  بر اساس اعلام بانک مرکزی، متوسط اجاره بهای مسکن در تهران از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه ظرف 5 ماه، 14.5 درصد افزایش داشته است.

  این در حالی است که برخی مشاوران املاک در تعدادی از مناطق تهران از افزایش بعضاً تا 25 درصدی اجاره بها در بهار و تابستان امسال خبر می‌دهند.

  به عنوان مثال در محله مرزداران واحد 64 متری 5 سال ساخت 550 میلیون تومان رهن کامل فایل شده است در حالی که مشابه همین واحد در بهار امسال 50 میلیون کمتر برای اجاره فایل شده بود.

  آپارتمان 100 متری نوساز در بلوار فردوس غرب با همه امکانات با 500 میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه 8 میلیون تومانی در حال عرضه است که به گفته مشاور املاک، افزایش 10 درصدی اجاره بها در یک ماه اخیر از سوی مالک داشته است.

  واحد مسکونی 100 متری 7 سال ساخت فول امکانات در پونک نیز در حالی که برای واحد مشابه در این منطقه در بهار امسال 400 میلیون ودیعه و اجاره 8 میلیون تومانی تعیین شده بود، در حال حاضر با ودیعه 500 میلیون تومانی و اجاره ماهانه 10 میلیون تومانی مواجه شده است.

  افزایش اجاره بها به خانه‌های نسبتاً قدیمی ساز نیز سرایت کرده و یک واحد 80 متری 17 سال ساخت در محله طرشت که در سال گذشته با ودیعه 300 میلیونی و اجاره ماهانه کمتر از 2 میلیون تومان اجاره رفته بود، در حال عرضه با ودیعه 500 میلیونی و اجاره ماهانه 3 میلیون تومانی است.

  پایین شهر پایتخت نیز از رشد چند برابری اجاره بها طی یک سال اخیر بی نصیب نمانده است.

  در محله امیریه واحد 74 متری 15 سال ساخت با 100 میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه 6.5 میلیون تومانی فایل شده است.

  در همین محله (امیریه) واحد 55 متری نیز با 110 میلیون تومان ودیعه و 4.5 میلیون تومان اجاره ماهانه به مستأجران اجاره داده می‌شود.

  در محله حسن آباد واحد 75 متری با ودیعه 300 میلیون تومانی و اجاره بهای ماهانه 4 میلیون تومانی در حال عرضه است.

  این در حالی است که در سال گذشته، محله‌های پایین شهر به دلیل اجاره‌های کمتر از 2 میلیون تومان، به محلی برای کوچ خانواده‌های مستأجر و طبقات متوسط تبدیل شده بود که با اجاره‌هایی که در حال حاضر مالکان از مستأجران این واحدها اخذ می‌شود، دیگر نمی‌توان به آنها واحدهای ارزان قیمت تر اطلاق کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو