مدیران خودروعصر اعتبار

احتمال پرداخت تا یک هفته آینده

جدیدترین خبر از وام مسکن روستایی

عصر ساختمان- آن‌طور که معاون بنیاد مسکن می‌گوید روز چهارشنبه مصوبه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی به بانک مرکزی ابلاغ شده، سپس بانک‌های عامل مشخص می‌شود، در مرحله بعد توزیع استانی صورت می‌گیرد و احتمالا تا یک هفته آینده فرآیند پرداخت وام آغاز خواهد شد.

جدیدترین خبر از وام مسکن روستایی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مجید جودی اظهار کرد: پس از تصویب تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی در هیات دولت در روز 2 شهریورماه بانک مرکزی می‌بایست بانک‌های عامل را تعیین می‌کرد. بانک‌ها اعلام می‌کردند که هنوز ابلاغیه‌ای از سوی بانک مرکزی به دست آنها نرسیده است.

  وی افزود: چهارشنبه هفته گذشته مصوبه دولت به بانک مرکزی ابلاغ شده است. البته ما کپی مصوبه دولت را به بانک‌ها ارایه داده بودیم ولی می‌گفتند تا زمانی که بخشنامه رسما از سوی سیستم بانکی به دستشان نرسد نمی‌توانند اقدام کنند.

  معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه امروز ابلاغیه توسط بانک مرکزی به بانک‌های عامل اعلام خواهد شد گفت: از روز گذشته کارهای کارشناسی درخصوص نحوه پرداخت تسهیلات در سیستم بانکی آغاز و احتمالا فردا بانک‌های عامل مشخص می‌شوند.

  جودی تاکید کرد: در مرحله بعد تقسیم‌بندی و توزیع استانی توسط بانک‌ها انجام می‌شود. این فرایند ممکن است یک هفته طول بکشد. بنابراین انتظار داریم تا یک هفته دیگر، پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی، شکل عملیاتی به خود بگیرد.

  بنابراین گزارش، به دنبال مصوبه آبان ماه 1400 مبنی بر افزایش وام ساخت مسکن روستایی از 100 به 200 میلیون تومان با نرخ سود 5 درصد، روز چهارشنبه 2 شهریورماه 1401 سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه از موافقت و تصویب این تسهیلات در هیات دولت خبر دادند و اعلام کردند که پرداخت این وام از روز شنبه پنجم شهریورماه شروع می‌شود. با این حال هنوز پرداخت تسهیلات در بانکهای عامل اجرایی نشده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی