مدیران خودروعصر اعتبار

شهردار منطقه ۱۱ مطرح کرد:

ایجاد انگیزه برای ساخت مسکن در بافت فرسوده

عصر ساختمان- شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: حدود ۳۰ درصد از منطقه ۱۱ تهران را بافت فرسوده تشکیل داده است و ما به دنبال ایجاد انگیزه برای ساخت مسکن در این نقاط هستیم.

ایجاد انگیزه برای ساخت مسکن در بافت فرسوده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان»، سید محمد موسوی شهردار منطقه 11 اظهار کرد: مناطق نمی‌توانند برای نوسازی بافت فرسوده به صورت جزیره‌ای تصمیم بگیرند در این زمینه طرح تفصیلی به صورت کلی اجرا می‌شود و اگر خارج از آن طرح تشویقی خاصی باشد باید طبق ضوابط معاونت شهرسازی نوشته شود و سپس در شورای شهر بررسی و دنبال شود.

  موسوی گفت: احتمالاً تا یک ماه آینده بسته تشویقی بافت‌های فرسوده ابلاغ خواهد شد و عمده موضوعات این طرح درباره طبقه تشویقی، پارکینگ و سطح اشغال خواهد بود.

  او ادامه داد: احیای بافت فرسوده مستلزم وجود رغبت و انگیزه و صرفه اقتصادی برای مالکین و سازنده است در برخی از مناطق فرسوده این معضل وجود دارد که بافت بسیار ریزدانه است و تجمیع هفت یا هشت پلاک نهایتاً به 300 متر می‌رسد. هر کدام از این پلاک‌ها مالک جداگانه دارند و هر مالک پارکینگ مخصوص به خود می‌خواهد و این باعث می‌شود نوسازی به تعویق بیفتد یا منجر به تخلف شود.

  شهردار منطقه 11 گفت: حدود 30 درصد از منطقه 11 تهران را بافت فرسوده تشکیل داده است و ما به دنبال ایجاد انگیزه برای ساخت مسکن در این نقاط هستیم و به زودی اخبار خوبی از بسته‌های تشویقی خواهد رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی