مدیران خودروعصر اعتبار

چگونه وام ۲۰۰ میلیونی مسکن بگیریم؟

عصر ساختمان- اعلام مسئولان بانک مرکزی حاکی از آغاز پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن برای فرزند سوم است که سرپرست خانوارهای فاقد مسکن که تاکنون تسهیلات مسکن دریافت نکرده‌اند می‌توانند به شش بانک عامل در این زمینه مراجعه کنند.

چگونه وام ۲۰۰ میلیونی مسکن بگیریم؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، تمامی خانواده‌هایی که دارای فرزند سوم متولد سال 1399 به بعد هستند و صاحب خانه نیستند، می‌توانند جهت دریافت وام ودیعه مسکن 200 میلیون تومانی اقدام کنند.

  در این زمینه، مسئولان بانک مرکزی از ابلاغ بخشنامه مربوطه به بانک‌ها و اجرای آن خبر داده‌اند که متقاضیان برای دریافت این وام باید با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از شعب بانک‌های عامل مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک مراجعه کنند.

  همچنین، برای دریافت وام 200 میلیون تومانی با بازپرداخت حداکثر 20 ساله و کارمزد حداکثر 4 درصد به صورت سالانه، باید سفته و یا یک ضامن معتبر به بانک ارائه کنند.

  البته، تقاضای دریافت وام باید توسط سرپرست خانوار یا نماینده قانونی آن به بانک اعلام شود و احراز ولادت فرزند متقاضی باید با مشاهده اصل شناسنامه زوجین، فرزند متولد شده و استعلام از سامانه‌های ثبت احوال توسط بانک نیز انجام شود.

  در این بین، وام 200 میلیون تومانی مسکن به فرزند سوم خانواری تعلق می‌گیرد که فاقد مسکن باشند که در این زمینه، معاون اعتبارات بانک مرکزی می‌گوید: وقتی متقاضی به شعبه مراجعه می‌کند، بانک نمی‌تواند تشخیص دهد که متقاضی فاقد خانه هست یا خیر که در حال رایزنی با وزارت راه و شهرسازی هستیم که این امکان را به صورت یک لینک در اختیار شعب قرار دهند.

  صحابی در ادامه بیان کرده که منتظر این لینک نماندیم و از بانک‌ها خواستیم که برای این که قانون روی زمین نماند و لازم الاجراست، به این که وضعیت متقاضی را در سامانه سمات بانک مرکزی رصد کنند و اگر متقاضی تسهیلات مسکن یا جعاله فعالی نداشت، اکتفا و این تسهیلات را به آنها پرداخت کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی