مدیران خودروعصر اعتبار

تغییرات قیمت خانه در ۲۲ منطقه تهران

عصر ساختمان- با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از رسیدن متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در تیرماه امسال حاکی است، در این ماه قیمت خانه در تمام ۲۲ منطقه تهران با تغییر قیمت نسبت به ماه قبل مواجه شده‌ است.

تغییرات قیمت خانه در ۲۲ منطقه تهران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، به بررسی تغییرات قیمتی و تعداد معاملات انجام شده در آپارتمان و ساختمان­‌های مسکونی در مناطق 22گانه تهران در تیرماه سال جاری پرداخته است.

  براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به 41 میلیون و 700 هزار تومان رسیده که بیشترین قیمت هر متر خانه 83 میلیون و 750 هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با 20 میلیون و 780 هزار تومان در منطقه 18 بوده است؛ بنابراین، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران معادل 62 میلیون و 970 هزار تومان است.

  همچنین، مناطق سه و دو بعد از منطقه یک، جزو گران­ترین مناطق تهران گزارش شده­‌اند؛ به‌طوری که متوسط قیمت در منطقه دو،‌  63 میلیون و 778 هزار تومان و در منطقه سه،‌  72 میلیون و 548 هزار تومان است.

  علاوه براین، مناطق 17 و 20، پس از منطقه 18 ارزان‌ترین منطقه پایتخت گزارش شده‌اند و متوسط قیمت خانه در این مناطق به ترتیب 22 میلیون و 451 هزار تومان و 21 میلیون و 194 هزار تومان است.

  از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق 22 گانه تهران در تیرماه نسبت به خرداد ماه سال جاری بیانگر این است که  تمام 22 منطقه تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند. بنابراین، قیمت خانه در هیچ یک از مناطق تهران در مقایسه با ماه قبل کاهش نیافته است.

  طبق این گزارش، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود  10.3 هزار فقره بوده که در این بین، بررسی جزئیات تعداد معاملات انجام شده در مناطق 22 گانه شهر تهران نشان می‌دهد که در تیر ماه امسال تعداد معاملات مسکن در تیر ماه سال جاری نسبت به خرداد ماه در تمام مناطق تهران کاهش قابل توجه داشته است.

  در این بین، کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه 19 با 56 معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق 5، 2، 4 و 10 مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب  1502، 943، 901 و  860 معامله مسکن داشته‌اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی