مدیران خودروعصر اعتبار

با تفاهم بنیاد مسکن و سازمان ثبت اسناد و املاک رخ می‌دهد؛

تسریع در روند صدور سند املاک روستایی

عصر ساختمان- با امضای تفاهم‌نامه مشترک میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، فرآیند شناسایی تمامی اراضی روستایی برای صدور سند تک برگی تسریع می‌شود.

تسریع در روند صدور سند املاک روستایی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، بر اساس مفاد این تفاهم نامه که امروز به امضای «حسن بابایی» معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و «اکبر نیکزاد» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رسید، تمام اراضی موجود در روستاهای بالای 20 خانوار و شهرهای زیر 25 هزار نفر شناسایی، مستندسازی، هویت‌سنجی و تثبیت مالکیت می‌شوند و اسناد مالکیت دفترچه‌ای آنها پس از حدنگاری به اسناد تک برگی تبدیل خواهند شد.

  «اکبر نیکزاد» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: تاکنون برای 3 میلیون و 450 هزار واحد مسکونی در روستاهای بالای 20 خانوار و برای 300 هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت سند ملکی صادر کرده‌ایم و مجموعاً 3 میلیون و 750 هزار واحد مسکونی در این مناطق داری سند ملکی هستند.

  نیکزاد اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال جشن سنددار شدن تمامی اراضی و املاک روستایی کشور برگزار شود و هیچ روستایی بدون اسناد ملکی باقی نباشد.

  غلامرضا مجیدی مدیرکل امور زمین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این جلسه، گفت: روستائیان متقاضی دریافت سند ملکی برای اراضی کشاورزی یا مسکونی خود باید به دفتر بنیاد مسکن محل زندگی خود مراجعه کنند و با ارائه تایید اعضای شورای اسلامی روستای خود فرآیند شناسایی اراضی آنها خواهد شد.

  به گفته وی حتی اراضی قولنامه‌ای یا املاکی که نسق آنها مشخص نیست، با همکاری شورای اسلامی روستا و از طریق استعلام توسط سایر مراجع به سرعت سند ملکی تک برگی خواهند گرفت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی