مدیران خودروعصر اعتبار

الزام بانک ها به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن

عصر ساختمان- مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن گفت: اگر شعب بانکی از پرداخت تسهیلات امتناع کند، مشمول ۲۰ درصد جریمه‌ی مالیاتی می‌شود.

الزام بانک ها به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از صداوسیما، پروانه اصلانی گفت: امسال براساس قانون جهش تولید، همه تسهیلات بخش مسکن از محل قانون جهش تولید که برای بخش مسکن در نظر گرفته شده تامین می‌شود که این مبلغ در سال گذشته 360 هزار میلیارد تومان معادل 20 درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها بود.

  وی ادامه داد:‌امسال نیاز از همین محل 40 هزار میلیارد تومان به وام ودیعه مسکن تخصیص داده شده است که این تسهیلات به تفکیک بانک، استان و شعب توزیع شده و بانک مرکزی به سیستم بانکی ابلاغ کرده است.

  وی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات به بانک‌های عامل ابلاغ شده است گفت: سازمان امور مالیاتی براساس سهمیه 20 درصد‌ی بانک برای پرداخت ودیعه مسکنرا محاسبه می‌کند و اگر بانکی پرداخت نکند مشمول مالیات می‌شود.

  اصلانی با بیان اینکه هک شدن سامانه ربطی به موضوع پرداخت ودیعه مسکن ندارد و در گذشته اتفاق افتاده است گفت: وزارت راه و شهرسازی روزانه ثبت نام کننده را پالایش و به بانک معرفی می‌کند بطوریکه بالغ بر 250 هزار نفر به بانک‌ها معرفی شدند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی