مدیران خودروعصر اعتبار

آخرین جزییات پرداخت وام ودیعه مسکن

عصر ساختمان- معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: در دو هفته گذشته بیش ازچهار هزار متقاضی، تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کردند.

آخرین جزییات پرداخت وام ودیعه مسکن
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مهدی صحابی گفت: در دو هفته گذشته 17 هزار پرونده برای دریافت وام ودیعه مسکن تشکیل شده و بیش از چهار هزار نفر هم این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

  وی درباره تسهیلات ودیعه مسکن تصریح کرد: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف وام ودیعه مسکن برای متقاضیان شهر تهران 100 میلیون تومان، برای کلانشهرها 70 میلیون تومان و برای سایر شهرها 40 میلیون تومان مقرر شده است.

  معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی پس از مصوبه شورای پول و اعتبار سهمیه بانکی و استانی را به همراه دستورالعمل نحوه پرداخت به سیستم بانکی ابلاغ کرد. بر این اساس متقاضیان دریافت تسهیلات با مراجعه به سامانه وزارت راه و شهرسازی و ارائه اجاره نامه کدرهگیری‌دار رسمی مربوط به سال 1401 ثبت نام اولیه را انجام می‌دهند.

  وی تاکید کرد: پالایش اولیه در وزارت راه و شهرسازی برای بررسی مالکیت مسکن متقاضی انجام شده و واجدین شرایط پس از دریافت پیامک تایید نسبت به انتخاب بانک و شعبه اقدام می‌کنند. در شبکه بانکی نیز با استفاده از سامانه سمات استعلام وام مسکن، جعاله و ودیعه فعال برای متقاضی انجام شده و اگر متقاضی فاقد تسهیلات مربوطه باشد فرآیند تشکیل پرونده انجام شده و تسهیلات به متقاضی پرداخت می‌شود.

  صحابی درباره سود این تسهیلات اظهار کرد: سود تسهیلات ودیعه مسکن برمبنای مصوبه شورای پول و اعتبار محاسبه می‌شود و مدت بازپرداخت آن نیز 5 ساله است. همچنین سقف کل تسهیلات پرداختی توسط شبکه بانکی برای ودیعه مسکن 40 هزار میلیارد تومان مقرر شده است.

  وی ادامه داد: شورای پول و اعتبار پیش از  آنکه بسته ارائه شود موضوع را به بانک مرکزی ابلاغ کرد و این مصوبه را هم ما به بانک‌ها  ابلاغ کرده بودیم و  متقاضیان  از 31 خرداد به بعد با ثبت نام در سامانه حمایتی می توانند این تسهیلات را با مراجعه به بانک‌ها دریافت کنند.

  معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی افزود: از دیگر شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن متاهل بودن متقاضی تعیین شده است. همچنین برای بانوان مجرد شرط سنی 35 سال به بالا و برای آقایان مجرد نیز شرط سنی 45  سال به بالا تعیین شده است.

  براساس اعلام معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی از ابتدای امسال تا کنون 147 هزار فقره وام فرزندآوری به مبلغ 58 هزار و 721 میلیار ریال و 255 هزار فقره وام ازدواج به مبلغ 347 هزار و 602 میلیار ریال پرداخت شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی