مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

زمین ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شد

عصر ساختمان- مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: برای دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در اراضی متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید، زمین تامین شده که در مرحله نهایی الحاق یا تغییر کاربری هستند.

زمین ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا؛ «علیرضا فخاری»، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن  درباره وضعیت فعلی تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور خاطرنشان کرد: تاکنون 20 هزار هکتار اراضی مسکونی مستعد بارگذاری برای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شده و در اختیار طرح قرار گرفته است.

  وی افزود: ‌ برآوردها حاکی از آن است که با استفاده از این 20 هزار هکتار بعد از طی مراحل مقدماتی الحاق و تعیین کاربری‌ها، می‌توان زمین موردنیاز برای یک میلیون و 423 هزار نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی را تامین ‌کرد.

  فخاری با اشاره به دیگر ظرفیت‌های شناسایی شده، گفت: علاوه بر این، 37 هزار هکتار زمین متعلق دولت نیز در حریم شهرها شناسایی شده‌اند و در مراحل مختلف بررسی برای الحاق در کارگروه‌های استانی، شورای برنامه‌ریزی و ... قرار دارند که باید مراحل الحاق و تعیین کاربری آن‌ها طی شود.

  مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خاطرنشان کرد: اگر کارگروه‌های استانی رسیدگی به الحاق این اراضی به محدوده شهرها را تسریع کنند، حدود یک میلیون و 330 هزار واحد دیگر نیز در این اراضی قابل بارگذاری خواهد بود.

  فخاری گفت: با این دو عدد مجموعاً می‌توان زمین حدود دو میلیون و 700 هزار واحد مسکونی را در اراضی متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید تامین کرد که تحقق این عدد حاصل بیش از 170 جلسه با مدیران کل استانی کشور و استفاده از ظرفیت‌های سازمان ملی زمین و مسکن است.

  وی به مقایسه میزان تامین زمین در طرح نهضت ملی مسکن و مسکن مهر پرداخت و گفت: ‌ در پروژه مسکن مهر تنها برای حدود یک میلیون و 200 هزار واحد تامین زمین انجام شد در حالی که در طرح نهضت ملی مسکن، ‌ تا کنون بیش از مسکن مهر زمین تامین شده و بیش از این هم در شرف تامین و الحاق قرار دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی