مدیران خودروعصر اعتبار

ثبت نام ۱۷۰ هزار نفر برای وام اجاره تاکنون

عصر ساختمان- از زمان آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن در روز ۱۲ خردادماه تا کنون بالغ بر ۱۷۰ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند و این وام به مستاجرانی تعلق می‌گیرد که کد رهگیری قرارداد آنها مربوط به سال ۱۴۰۱ باشد.

ثبت نام ۱۷۰ هزار نفر برای وام اجاره تاکنون
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، در سال جاری 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای کمک ودیعه مسکن در نظر گرفته شده که چهار برابر سال گذشته است. مبلغ وام در تهران 100 میلیون، مراکز استان‌ها 70 میلیون و سایر شهرهای کشور 40 میلیون تومان است.

  اجاره‌نشین‌ها برای ثبت نام به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند. وزارت راه و شهرسازی شرایط متقاضیان را ظرف 24 ساعت بررسی و در صورت تایید به کارتابل سیستم بانکی معرفی می‌کند. کسانی که سال گذشته این وام را دریافت کرده‌اند، امسال در اولویت دریافت وام قرار ندارند از روز 12  خردادماه که ثبت نام آغاز شده تا کنون بالغ بر 170 هزار نفر برای دریافت وام اجاره سال 1401 ثبت نام کرده‌اند.

  بر اساس اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی افرادی که دارای قرارداد با کد رهگیری سال 1401 هستند می‌توانند برای وام ودیعه مسکن امسال ثبت نام کنند. کسانی که اسفند سال گذشته کد رهگیری دریافت کرده‌اند فقط  در صورتی که اسفندماه سال جاری کد رهگیری جدید قرارداد برای آن‌ها صادر شود امکان ثبت درخواست برای تسهیلات ودیعه مسکن را در سامانه دارند و در همان زمان امکان دریافت تسهیلات را خواهند داشت.

  در سالهای 1399 و 1400 حدود 450 هزار نفر وام اجاره را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که حدود 8.5 میلیون خانوار مستاجر در کشور وجود دارد. عدم اختصاص وام به بسیاری از مستاجران، گلایه‌های آنها را در پی داشت. به نظر می‌رسد با توجه به کمبود منابع، ‌ بانک‌ها در پرداخت این تسهیلات سخت‌گیری‌هایی داشتند. در دو سال گذشته شروط خارج از قانون توسط بانکها شامل مواردی همچون ضامن رسمی باید 10 سال سابقه داشته باشد و حداقل 5 سال از زمان رسیدن به دوران بازنشستگی او باقی مانده باشد، بی‌نظمی، کندی پرداخت و سنگ‌اندازی پیش پای مستاجران، مشکلاتی بود که اجاره‌نشین‌ها در دریافت تسهیلات ودیعه مسکن با آن مواجه شدند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو