مدیران خودروعصر اعتبار

جداول خاموشی در تهران منتشر نمی شود

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: هیچ برنامه‌ای برای انتشار جداول خاموشی در تهران وجود ندارد و در حال حاضر وضعیت تولید و تامین برق در پایتخت مناسب است، علت خاموشی‌های پراکنده اخیر نیز ارتباطی با کمبود برق ندارد بلکه از مشکلات فنی ناشی است.

جداول خاموشی در تهران منتشر نمی شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا،کامبیز ناظریان با بیان اینکه تمام تلاش صنعت برق برای تابستان سال 1401 بحث مدیریت و کنترل وضعیت و پیشگیری از شرایط ایجاد شده برای شهروندان در سال 1400 تعریف شده است، اظهار کرد: مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده هیچگونه برنامه‌ای برای اعلام جدول خاموشی وجود ندارد و تمام تلاش همکاران صنعت برق این است که با استفاده از ظرفیت‌های مدیریت مصرف و ابزارهایی که در این حوزه وجود دارد بتوانیم این شرایط را مدیریت کنیم.

  وی با بیان اینکه هدف این است که تابستان امسال را  با حداقل محدودیت و یا بدون محدودیت پشت سر بگذاریم، گفت: در حال حاضر هیچگونه برنامه‌ای برای خاموشی وجود ندارد و سیاستی در این زمینه تعریف نشده است.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به علت وقوع خاموشی‌های پراکنده در کشور، اظهار کرد: شبکه برق تهران بسیار وسیع بوده  به‌طوری که بیش از 32 هزار کیلومتر شبکه در تهران وجود دارد. این حجم از شبکه به دلیل ماهیت فنی که دارد، هم در شرایط عادی و هم در شرایط گرمای هوا بر اثر عبور جریان دچار عارضه یا حادثه می شوند.

  به گفته ناظریان علاوه بر این به دلیل برخی عوامل همچون طوفانی که در روزهای گذشته اتفاق افتاد، برخورد اشیا خارجی و یا مسائلی از این قبیل ممکن است موجب ایجاد اختلال در شبکه شود که به سبب آن شاهد بروز خاموشی‌های موقت و پراکنده در سطح تهران باشیم.

  وی با بیان اینکه این قطعی‌ها در مقابل ظرفیت‌های تامین برق در تهران در حداقل قرار دارد و علت آن هم مربوط به ذات شبکه و مسائل فنی شبکه است، اظهار کرد: هیچگونه محدودیتی برای تولید برق در کشور وجود نداشته و برنامه‌ریزی این است که بر همین اساس نیز ادامه دهیم.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با تاکید بر اینکه امیدواریم با همین روش و برنامه‌هایی  برای روزهای آتی داریم تا با هماهنگی که بین سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف قرار دارد بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم و تابستان را بدون مشکل پشت سر بگذاریم، گفت: درحال حاضر شرایط تامین برق تهران باتوجه به شرایط طبیعی نسبتا مناسب است و مشکل خاصی نداریم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو