مدیران خودروعصر اعتبار

آخرین تغییرات قیمت مسکن به روایت بانک مرکزی

عصر ساختمان- متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی شهر تهران نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۲۶/۲ درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ (معادل ۶۹/۷ درصد) به مراتب کمتر بوده و مبین کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن است.

آخرین تغییرات قیمت مسکن به روایت بانک مرکزی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات قیمت مسکن نشان میدهد که تعداد آپارتمان های مسکونی معامله شده در شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1401، به حدود 10.5  هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب افزایش 206/1 و 166/4  درصدی را نشان می دهد.

  همچنین در اردیبهشت ماه سال 1401، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 363/5 میلیون ریال بود که حاکی از افزایش 6/1 درصدی نسبت به ماه قبل می باشد.

  گفتنی است،‌ این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 26/2 درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه اردیبهشت ماه سال 1400 (معادل 69/7 درصد)  به مراتب کمتر بوده و مبین کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در اردیبهشت ماه 1401 است.

  در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر زیربنای مسکونی معامله شده معادل 744.4 میلیون ریال به  منطقه یک و کمترین آن با 183.6 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است.

  ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال 1400 به ترتیب 23.6 و 53.4 درصد افزایش نشان میدهند.

  گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1401» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی