مدیران خودروعصر اعتبار

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن:

۹۸ درصد روستا های کشور طرح هادی دارند

عصر ساختمان- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: بیش از ۴۰ هزار و ۸۰۰ روستای کشور (معادل ۹۸ درصد) تحت پوشش طرح هادی هستند.

۹۸ درصد روستا های کشور طرح هادی دارند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از صداوسیما، شاملو گفت: با توجه به تشخیص محلی و نیاز‌های منطقه برای برخی روستا‌های زیر 20 خانوار هم طرح هادی تهیه شده است.

  وی افزود: در بیش از 15 هزار و 700 روستا بازنگری طرح انجام شده است. از سال گذشته هم این طرح در بیش از 4 هزار روستا آغاز شده است.

  شاملو تاکید کرد: هدف از اجرای طرح هادی توسعه فیزیکی روستا و التزام بخشی به فعالیت‌های عمرانی در محدوده روستاست. با هم افزایی برخی از دستگاه‌های مرتبط، 14 هزار کیلومتر معابر روستایی در مدت 5 سال اخیر آسفالت شدند.
  معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: برای تامین و اجرای طرح هادی در 40 هزار روستا، حداقل به 15 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با توجه به ظرفیت‌های موجود امکان پاسخگویی به درخواست سایر اهالی روستا وجود ندارد.
  شاملو افزود: یکی از دلایل نارضایتی از اجرای طرح هادی این است که همه انتظار دارند اراضی ان‌ها داخل محدوده‌ی طرح باشد، اما امکانپذیر نیست، زیرا اگر قرار باشد هر زمینی که پیرامون روستاست داخل محدوده باشد و تغییر کاربری صورت گیرد، به اراضی مفید روستا آسیب می‌زند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی