مدیران خودروعصر اعتبار

خانه‌سازی در کانادا رکورد شکست

عصر ساختمان- کانادا برنامه بلندپروازانه‌ای برای دو برابر کردن سرعت خانه‌سازی در یک دهه دارد اما اولین چالش بزرگ، یافتن کارگران ماهر کافی است زیرا این کشور با تنگ‌ترین بازار کار در تاریخ مقابله می‌کند اما ساخت‌وساز در بالاترین سطح چندین ساله قرار دارد.

خانه‌سازی در کانادا رکورد شکست
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، ساخت خانه‌های بیشتر یکی از محورهای اصلی 9.5 میلیارد دلار کانادا در هزینه‌های مسکن است که توسط دولت لیبرال نخست‌وزیر جاستین ترودو در بودجه مشخص شده است. میانگین قیمت فروش یک خانه در کانادا در دو سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش یافته است که ناشی از نرخ بهره و عرضه کم بوده است و ساخت‌وساز نتوانسته همگام با رشد جمعیت ناشی از مهاجرت باشد.

  اقتصاددانان بانک نوا اسکوشیا اظهار کردند: کانادا کم‌ترین تعداد واحد مسکونی را در میان کشورهای گروه هفت به ازای هر هزار ساکن دارد و این موضوع به دلیل رشد جمعیت رو به کاهش بوده است. البته این کشور، تنها در چهار ماه گذشته بیش از 100 هزار شغل ساختمانی ایجاد کرده است که یک دوره تاریخی افزایش برای این بخش است و نرخ بیکاری در ماه مارس به رکورد 5.3 درصد کاهش یافت.

  تحلیلگران افزودند: هزینه‌های ساخت‌وساز در سال 2021 تقریبا 10 درصد افزایش یافت و قرار است دوباره افزایش یابد که ناشی از هزینه‌های کار و مصالح بالاتر است و به چالش‌های کوتاه‌مدت می‌افزاید.

  کریستیا فریلند، وزیر دارایی کانادا عنوان کرد: جمعیت رو به رشد نیاز به عرضه مسکن بیشتر خواهد داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی