مدیران خودروعصر اعتبار

«شامخ» بخش ساختمان در بهمن‌ماه افزایشی شد

عصر ساختمان- اتاق تعاون ایران اعلام‌کرد: شامخ بخش ساختمان که نشاندهنده فعالیت در حوزه این صنعت است، در بهمن‌ماه بر خلاف دی‌ماه در حال خروج از وضعیت رکود قرار دارد و تغییر چشمگیری در سرعت رشد فعالیت‌ها نسبت به ماه قبل مشاهده می‌شود.

«شامخ» بخش ساختمان در بهمن‌ماه افزایشی شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، بررسی‌های آماری در میان فعالان صنعت ساختمان حاکی از آن است که عدد شامخ کل در بهمن‌ماه 50 بوده که نسبت به ماه قبل افزایش قابل توجهی داشته و نشان می‌دهد فعالیت در حوزه صنعت ساختمان در یازدهمین ماه از سال 1400 برخلاف دی‌ماه در حال خروج از وضعیت رکود قرار دارد و تغییر چشم یری در سرعت رشد فعالیت‌ها نسبت به ماه قبل مشاهده می‌شود.

  مولفه‌های میزان فعالیت‌های انجام شده، میزان سفارشات جدید مشتریان، سرعت انجام و تحویل سفارش و یا فرآیند کار و موجودی محصول نهایی در انبار یا کارهای معوق و ناتمام نیز نسبت به ماه قبل افزایش قابل توجهی را تجربه کردند.

  براساس این گزارش، مولفه های قیمت خرید مواد اولیه یا لوازم مورد نیاز و  قیمت محصولات تولیدشده (خدمات ارائه شده)  کاهش داشتند. همچنین شاخص انتظارات تولید در ماه آینده با رقم 50.97 نسبت به ماه قبل 52.85  با کاهش نسبی، وضعیت فعالیت‌های ساختمانی در اسفند ماه را  نسبت به بهمن ماه، ثابت پیش بینی می‌کند.

  براساس آمارهای بهمن‌ماه، عدد شاخص انتظار بهبود فعالیت‌های کسب و کار در بین فعالان بخش ساختمان در اسفند ماه نسبت به بهمن ماه کاهش نسبی داشت، در نتیجه پیش‌بینی می‌شود با توجه به نزدیکی تعطیلات وضعیت این صنعت در ماه آتی با تغییرات زیادی همراه نخواهد بود.

  با توجه به کاهش قابل توجه  قیمت خرید مواد اولیه و قیمت محصولات تولیدشده(خدمات ارائه شده) نسبت به ماه قبل  همچنین افزایش قابل توجه مولفه های اصلی شامخ و طبق پیش بینی در ماه های گذشته، با در نظر گرفتن فعالیت های اخیر طرح ملی مسکن شاهد خارج شدن وضعیت صنعت ساختمان از حالت رکود هستیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی