مدیران خودروعصر اعتبار

شناسایی ۱۲ هزار خانه لوکس برای اخذ مالیات

عصر ساختمان- معاون سازمان امور مالیاتی از شناسایی ۱۲ هزار واحد مسکونی گران قیمت در راستای اخذ مالیات از خانه‌های با ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان خبر داد.

شناسایی ۱۲ هزار خانه لوکس برای اخذ مالیات
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمد مسیحی در نشست خبری خود به مناسب دهه فجر اظهار کرد: از سال 1398، 1399 و 10 ماهه امسال درآمدهای مالیاتی بیش از 100 درصد تحقق داشته است که امیدواریم این روند تا پایان امسال ادامه داشته باشد.

  وی درباره اتصال دستگاه‌های کارتخوان به پرونده مالیاتی گفت: به طور متوسط هر مودی تقریبا 4 تا 5 دستگاه کارتخوان دارد و در حال حاضر نزدیک به یک میلیون و 900 هزار دستگاه کارتخوان درخواست اتصال به پرونده مالیاتی داشته‌اند. از سوی دیگر، بالغ بر دو میلیون و 150 هزار دستگاه کارتخوان درخواست غیرفعال سازی آن‌ها دریافت شده و بیش از 144 هزار مودی از طریق اتصال دستگاه‌های کارتخوان به پرونده مالیاتی شناسایی شده‌اند که پیش از این پرونده مالیاتی نداشتند.

  معاون سازمان امور مالیاتی از تدوین و ابلاغ دستورالعمل سوت‌زنی یا مبارزه با فرار مالیاتی تا قبل از پایان سال خبر داد.

  صدور برگ تشخیص مالیات برای 3000 خانه خالی

  وی درباره مالیات خانه‌های خالی گفت: در سری اول برای 3000 واحد مسکونی خالی برگ تشخیص مالیات صادر شده و همچنین اطلاعات سری دوم از وزارت راه و شهرسازی دریافت شده و در حال پالایش است. برای 272 هزار نفر مالیات 570 هزار خودرو محاسبه و آن دریافت کردند و تا پایان بهمن مهلت دارند مالیات آن را بپردازند.

  مسیحی تاکید کرد: قیمت خودروهای داخلی را از کارخانه‌ها و بازار و قیمت خودروهای خارجی را از بازار دریافت می‌کنیم در کنار آن سال‌هاست مالیات نقل و انتقال خودرو دریافت می شود که مبنای تعیین قیمت خودرو است.

  معاون سازمان امور مالیاتی درباره سوال ایسنا درباره مالیات خانه‌های لوکس گفت: سازمان امور مالیاتی تا پایان 10 ماهه سال جاری باید نسبت به اعلام واحدهای مسکونی گران قیمت اقدام کند و دستگاه‌های متولی چون وزارت راه و شهرسازی بخشی از اطلاعات آن‌ها را به سازمان ارسال کنند که تاکنون معادل 12 هزار واحد مسکونی گران قیمت به سازمان امور مالیاتی ارسال شده و این رقم می‌تواند در ادامه اجرای این قانون بیشتر شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ساختمان فردا ۲
    • نشریه ساختمان فردا ۱
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
    آرشیو