مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس بنیاد مسکن:

مسکن از مباحث تاثیرگذار بر زادو ولد است

عصر ساختمان- رئیس بنیاد مسکن، پیری جمعیت از دغدغه‌های مهم است، مسکن را از عوامل تاثیرگذار بر کاهش زاد و ولد دانست و بر لزوم همکاری همه بخش‌ها و همت مسئولات برای رفع مشکل تامین مسکن تاکید کرد.

مسکن از مباحث تاثیرگذار بر زادو ولد است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا؛ اکبر نیکزاد جمعه 24 دی در جلسه بررسی ساخت 2500 واحد مسکونی طرح اقدام ملی در صدرا، ضمن بیان اینکه بحث مسکن خانواده‌ها را دچار مشکلات عدیده کرده است، گفت: چند سالی است در بحث مسکن ورود جدی شده و مردم تا حدودی از فشار مسکن خارج شده‌اند.

  رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به اینکه ازدواج جوانان به بحث تامین مسکن آنها گره خورده، عنوان کرد: این موضوع در شورای عالی مسکن مطرح شد و با دستور رئیس جمهور و طرح نهضت ملی مسکن این مشکل حل شد و افراد مجردی که قصد دارند تا دو سال آینده ازدواج کنند می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

  نیکزاد افزود: امیدواریم با اجرای طرح اقدام ملی و همچنین طرح نهضت ملی تولید مسکن بتوانیم در حوزه ساخت مسکن شهری، خدمات خوبی به اقشار کم درآمد جامعه ارائه دهیم.

  او همچنین به بحث صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری‌ها اشاره کرد و اضافه کرد: قانون، تعرفه 30 درصد تخفیف صدور پروانه ساختمانی را اجبار کرده که بعضی از شوراها و شهرداری‌های استان علاوه بر این میزان درصد، در راستای کمک به خانه دار شدن افراد 20، 30 درصد دیگر نیز مصوب کردند.

  سرپرست شرکت عمران صدرا نیز به ارائه گزارش عملکرد این شرکت در بخش مسکن پرداخت و گفت: سه پروژه در حوزه مسکن از دولت‌های قبل تاکنون مطرح شده است. اولین پروژه، طرح مسکن مهر بود که تقریبا رو به اتمام است و دوم طرح اقدام ملی مسکن که تاکنون 12 هزار متقاضی مسکن ثبت نام و پالایش شده که از این تعداد می‌توانیم برای 50 درصد آن برای ساخت مسکن، زمین تامین کنیم و برای 6 هزار نفر باقی مانده زمینی در شهر صدرا وجود ندارد که به آن اختصاص دهیم.

  عزیزالله روشن افزود: 180 هزار نفر طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس ثبت نام کردند که 101 هزار نفر آن در شهر صدراست که پس از پالایش بایستی زمین مورد نیاز آن تامین شود اما متاسفانه زمین برای ساخت این تعداد طرح نهضت ملی مسکن در شهر صدرا مقدور نیست و دغدغه ما این است که با توجه به سرریز جمعیت نتوانیم پاسخگوی تامین مسکن این تعداد متقاضی باشیم و باید در شهر صدرا فکر اساسی کرد.

  او به انعقاد تفاهم نامه 2500 واحد مسکونی بین شرکت عمران صدرا و اداره کل بنیاد مسکن استان فارس اشاره و خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه برای ساخت 2500 واحد مسکونی طرح اقدام ملی در قالب 8 قطعه زمین مسکونی در محدوده قانونی شهر به مساحت 38 هکتار به روش بنیاد ساخت (کارگزاری) به بنیاد مسکن فارس واگذار شد.

  محمود رضایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس نیز در این جلسه ضمن رضایت از طراحی ارائه شده توسط بنیاد مسکن، از شهردار صدرا خواست که برای صدور پروانه ساختمانی برای 2500 واحد مسکن اقدام ملی تعیین تکلیف کند که مدیرکل بنیاد مسکن بداند در پایان پروژه پروانه ساختمانی برای واحدها مسکونی صادر می‌شود.

  شهردار صدرا نیز گفت: در بحث پروانه طرح مسکن اقدام ملی با نظر مثبت اعضای شورا اسلامی شهر 65 درصد تخفیف در نظر گرفته شده و ما آمادگی این را داریم در مرحله اول، موافقت اصولی را صادر و در مرحله بعد اقدام به صدور پروانه کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی