مدیران خودروعصر اعتبار

رکورد ساخت و ساز در پایتخت طی ۴ سال اخیر

پیشنهادهای چمران برای تسهیل ساخت و ساز

عصر ساختمان- رئیس شورای شهر تهران با اشاره به رکورد ساخت و ساز در پایتخت طی ۴ سال اخیرگفت: قوانین مربوط به ساخت و ساز باید مو به مو اجرا شود ولی ضرورت دارد که قفل و بست‌های بی‌جا نیز باید هم‌زمان برداشته شود تا مردم راحت تر در حوزه ساخت و ساز فعالیت کنند.

پیشنهادهای چمران برای تسهیل ساخت و ساز
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر اظهار داشت:‌ طی چهار سال اخیر یک رکود ساخت و ساز در پایتخت ایجاد شده که متأسفانه همچنان هم ادامه دارد.

  وی افزود: رکود سریع شکل می‌گیرد اما از بین بردن آن زمان‌بر است. به هر حال چند ماه است که شهرداران مناطق جدید منصوب شده‌اند و ما انتظار داریم که فعالیت‌های لازم توسط این افراد انجام گیرد. شهرداران مناطق فکر نکنند که اگر دست در خزانه غیب کنند منابعی به دستشان می‌رسد، این‌چنین نیست باید خودشان منابع را ایجاد کنند.

  چمران ادامه داد: موانعی را که مانع ساخت و ساز است باید برداشته شود، البته نه فراتر از قانون بلکه آنچه به نفع مردم و شهر است باید انجام گیرد تا شاهد تحول در ساخت و ساز باشیم.

  وی گفت: معاونت شهرسازی هم کار خود را مدتی است شروع کرده و باید دوستان سریع‌تر دست به کار شوند. اگر به همین روال پیش رویم درآمدی کسب نمی‌شود بلکه باید راهکاری برای کسب درآمد حلال از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری‌ها داشته باشیم.

  رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: قوانین مربوط به ساخت و ساز باید مو به مو اجرا شود ولی ضرورت دارد که قفل و بست‌های بی‌جا نیز باید هم‌زمان برداشته شود تا مردم راحت تر در حوزه ساخت و ساز فعالیت کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی