مدیران خودروعصر اعتبار

سهم تعاونی ها از پروانه های ساختمانی مسکن

عصر ساختمان- بر اساس گزارش‌ها از مجموع ۵۲ هزار و ۳۳۴ پروانه ساختمانی صادر شده در زمستان سال قبل سهم بخش تعاون کمتر از یک درصد بوده است.

سهم تعاونی ها از پروانه های ساختمانی مسکن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مسکن نقش بسزایی در زندگی بسیاری ازخانواده ها دارد و به لحاظ تأثیرگذاری در سبد هزینه‌ خانوارهای کم درآمد به ویژه دهک‌های متوسط و پایین جامعه که جزو حداقل بگیرانند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این بین تعاونی‌های مسکن با تامین مسکن به قیمت تمام شده و بدون سود می توانند واحدهای مسکونی را ارزان‌تر از سایر بخشها حتی انبوه سازان در اختیار متقاضیان قرار دهند و از این جهت نقش موثری در تامین مسکن اقشار محروم و کم درآمد ایفا کنند.

  مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در گزارشی به جمع‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در زمستان 1399 و سهم بخش تعاون پرداخته است.

  به موجب این گزارش، تعداد کل پروانه های ساختمانی صادر شده در زمستان 1399 بیش از 52 هزار و 334 برگ بوده که 281 برگ آن و معادل 0.5 درصد متعلق به بخش تعاون بوده است. 
  بررسی آماری پروانه های صادره نشان می دهد که تعداد پروانه های ساختمانی از 42 هزار و 853 برگ در زمستان 1398 به بیش از  52 هزار و 300 برگ در  فصل مشابه سال 1398 رسیده و روند افزایشی داشته است.

  مقایسه تعداد پروانه‌های ساختمانی صادره شده در بخش تعاون طی سالهای 1398 و 1399 نشان می دهد که بیشترین میزان افزایش متعلق به استان های خراسان رضوی، اصفهان و فارس بوده است، همچنین تعداد پروانه های ساختمانی بخش تعاون در استانهای اصفهان، سمنان و یزد بیشترین افزایش را داشته است.
  از کل  پروانه های ساختمانی صادر شده در بخش تعاون، 43 پروانه مربوط به افزایش بنا و 238 پروانه مربوط به احداث ساختمان بوده است.
  به موجب این گزارش در زمستان 1399 تعداد کل واحدهای مسکونی تعیین شده در پروانه های ساختمانی 143 هزار و 930 واحد است که سهم بخش تعاون از این میزان 2948 واحد بوده و رقمی معادل دو درصد را شامل می شود.
  به گزارش ایسنا، تعداد واحدهای مسکونی بخش تعاون در استانهای یزد، هرمزگان و گلستان بیشترین افزایش را طی این مدت داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی