مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش شدید قیمت خانه در کانادا

عصر ساختمان- در سال‌های اخیر قیمت ملک در کانادا به طرز بی‌سابقه ای افزایش یافته است.

افزایش شدید قیمت خانه در کانادا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، قیمت خانه در کانادا پس از همه گیری کانادا به طرز بی سابقه ای افزایش یافته تا جایی که طبق اعلام انجمن املاک کانادا، متوسط قیمت خانه در این کشور در سال 2021 به 716 هزار و 828 دلار کانادا رسیده که این رقم در مقایسه با سال قبل 31.6 درصد افزایش یافته است.  ( هر دلار کانادا تقریبا معادل 22 هزار تومان است.)

  لیو اتو- یک فعال حوزه مسکن- گفت: افزایش شدید قیمت خانه تنها مربوط به شهرهای بزرگی مثل تورنتو نبوده بلکه شهرهای کوچک را نیز درگیر کرده است.

  ونکوور

  این شهر همیشه گران ترین شهر کانادا بوده و به خاطر آب و هوای معتدل آن، تقاضا برای سکونت بالایی دارد. با 716 هزار دلار متوسط می توان در این شهر تنها یک اپارتمان یک خوابه نوساز در مرکز شهر خرید.

  کلگری

  بزرگ ترین شهر ایالت آلبرتا و از مقاصد محبوب دانشجویی که شهر ارزان تری از ونکوور است و با 716 هزار دلار می توان یک خانه ویلایی چهار خوابه خریداری کرد.

  رجینا

  از سردترین شهرهای کانادا که با 716 هزار دلار در آن می توان تقریبا هر خانه ای را در شهر خریداری کرد.

  وینی پگ

  مرکز استان منیتوبا و از ارزان ترین شهرها که متوسط قیمت خانه در آن تنها 318 هزار و 74 دلار کانادا است.

  تورنتو

  بزرگ ترین و دومین شهر گران قیمت کانادا از نظر قیمت مسکن که با 716 هزار دلار می توان یک اپارتمان تک خوابه در مرکز شهر خریداری کرد. البته برای خانه هایی که سال ساخت بیشتری دارند می توان انتظار بالکن هم داشت.

  ویندزور

  در ماه های اخیر یکی از سریع ترین رشدهای قیمت مسکن را تجربه کرده است با این حال بسیاری از خانه ها در این شهر زیر نیم میلیون دلار معامله می شوند.

  مونترال

  قطب دانشگاهی کانادا که تنها اندکی از تورنتو و ونکوور از نظر قیمت مسکن وضع بهتری دارد و با 716 هزار دلار می توان انتظار خرید یک آپارتمان دوخوابه را در مرکز شهر داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی