مدیران خودروعصر اعتبار

کاهش ۲۳.۹ درصدی صدور پروانه‌ ساختمانی در تهران

عصر ساختمان- کاهش ٢٣,٩ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و افزایش ‌١٤.٢ درصدی آن در شهرداری‌های کل کشور در زمستان ٩٩ نسبت به زمستان ٩٨ به ثبت رسیده است.

کاهش ۲۳.۹ درصدی صدور پروانه‌ ساختمانی در تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایبنا، نتایج طرح "گردآوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور" در فصل زمستان سال ١٣٩٩ توسط مرکز آمار ایران منتشر شد. بررسی نتایج طرح "گردآوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور" در فصل زمستان سال ١٣٩٩ نشان می‌دهد:

  الف- شهر تهران

  در زمستان سال ١٣٩٩، تعداد ١٣٣٤٦ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ١,٣ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٣.٩ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ٧.٤ واحد بوده است.
  ١٣,١ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٤.٧ درصد کاهش داشته است.

  مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در زمستان ١٣٩٩ بالغ ‌بر ٢٣٥٢ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ٥,١ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٤.٣ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی حدود ١٣۰٢ مترمربع بوده است.

  ب- کل نقاط شهری کشور

  در زمستان سال ١٣٩٩، تعداد ١٣٧١٩۰ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ٢۰,٥ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١٤.٢ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ٢.٨ واحد بوده است‌.

  در زمستان ١٣٩٩ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته حدود ٢٦,٥ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ١١.٣ درصد افزایش داشته است. نسبت به فصل گذشته ٢١,۰ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١٥.٩ درصد افزایش داشته است.  متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٥٤٧ مترمربع بوده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی