مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش ۲۳ درصدی قیمت مسکن در آمریکا

عصر ساختمان- قیمت مسکن در آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۲۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و به بالاترین رقم یعنی ۳۵۷۹۰۰ دلار رسیده است.

افزایش ۲۳ درصدی قیمت مسکن در آمریکا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، قیمت مسکن در آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به خاطر کمبود آن رکورد زد.

  انجمن ملی دلالان معاملات ملکی آمریکا اعلام کرد متوسط قیمت خانه های ویلایی موجود در بازاراین کشور 23 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و به بالاترین رقم یعنی 357900 دلار رسیده است. حدود 94 درصد از 183 منطقه بزرگ آمریکا افزایش دو رقمی قیمت مسکن را تجربه کرده‌اند.

  کمبود مسکن در آمریکا قیمت را بالا برده است. خریداران برای پیدا کردن خانه در حد شرایط مالی خود مشکل دارند. فروش خانه‌های دست دوم در آمریکا در ماه مه برای چهارمین ماه پیاپی کاهش یافت.

  منطقه شمال شرق آمریکا با 22 درصد سردمدار افزایش قیمت مسکن بوده است. از میان شهرهای بزرگ نزدیک به پایتخت، قیمت مسکن بیشترین افزایش را در پیتسفیلد در 64 کیلومتری نیویورک داشته است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه 321900 دلار بوده یعنی 47 درصد بالاتر از سال گذشته میلادی. این منطقه یکی از 12 منطقه آمریکاست که افزایش قیمت بیش از 30 درصد را تجربه کرده است.

  افزایش قیمت مسکن ضربه سختی به مستاجرانی زده که در فکر صاحبخانه شدن بوده‌اند. توانایی این خریداران کاهش یافته و متاسفانه مزایای نرخ پایین بهره با افزایش سریع قیمت مسکن از بین رفته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی