مدیران خودروعصر اعتبار

در بهار امسال رقم خورد؛

افزایش ۲۰ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی

عصر ساختمان- نتایج مرکز آمار نشان می دهد که شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل بهار ١۴۰۰ به عدد ۱۰۷۶.۵ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (۹۰۲.۰)، حدود ۱۹.۴ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۲۰ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، طبق گزارش این سازمان شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل بهار ١4۰۰ به عدد 1076.5 رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (٩۰٢.۰)، ١٩.4 درصد افزایش داشته است.

  افزایش تورم نقطه به نقطه کل گروه‌های اجرایی

  همچنین تورم نقطه به نقطه بهار ١4۰۰ معادل ١۰۰.٧ درصد بوده است که در مقایسه با فصل قبل (٩٧.٢ درصد) ٣.5 واحد درصد افزایش داشته است. منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر شاخص قیمت در فصل جاری نسبت به شاخص قیمت فصل مشابه سال قبل می‌باشد. در بین تمامی گروه‌های اجرایی، گروه سنگ با ١4٣.٧ درصد، بیشترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده است. در همین دوره کمترین تورم نقطه به نقطه نیز مربوط به گروه اجرایی خدمات با 42.4 درصد بوده است.

  افزایش تورم سالانه کل گروه‌های اجرایی

  طبق این گزارش تورم سالانه بهار سال ١4۰۰، معادل 93.5 درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (76.4 درصد) ١٧.١ واحد درصد افزایش داشته است. منظور از تورم سالانه، درصد تغییر متوسط شاخص قیمت چهار فصل منتهی به فصل مورد نظر نسبت به همین اطلاع در سال قبل می‌باشد. در بین گروه‌های اجرایی بیشترین تورم سالانه مربوط به گروه اجرایی آهن آلات میلگرد پروفیل درب و پنجره و نرده با 134.2 درصد افزایش و کمترین تورم با ٣٩.٢ درصد افزایش، متعلق به گروه خدمات بوده است.

  افزایش تورم فصلی کل گروه‌های اجرایی

  همچنین آمارها بیانگر این است که تورم فصلی بهار سال ١4۰۰، معادل ١٩.4 درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (6.1 درصد) ١٣.٣ واحد درصد افزایش داشته است. منظور از تورم فصلی، درصد تغییر شاخص قیمت در فصل جاری نسبت به شاخص قیمت در فصل قبل می‌باشد. در این فصل، در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین تورم فصلی مربوط به گروه اجرایی خدمات با ٢٧.٧ درصد افزایش و کمترین تورم فصلی نیز مربوط به گروه اجرایی ایزوگام و قیرگونی آسفالت با ١.١ درصد افزایش بوده است.

  برای مطالعه جزئیات بیشتر (اینجا) مراجعه کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو