مدیران خودروعصر اعتبار

نابسمانی در وضعیت بازار اجاره مسکن

عصر ساختمان- بررسی فایل های اجاره نشان ازتمایل موجران به دریافت اجاره بها و کاهش فایل های رهن کامل است .

نابسمانی در وضعیت بازار اجاره مسکن
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از اقتصادنیوز، بررسی فایل های اجاره در نخستین ماه فصل تابستان نشان می دهد مالکان بیشتر تمایل به دریافت اجاره داشته و فایل های رهن کامل کاهش پیدا کرده است . همچنین نرخ های پیشنهادی اجاره که بیش از نرخ های میانگین منطقه است افزایش پیدا کرده ،به روایت یک مالک که به تازگی خانه خود را اجاره داده است نقش مشاوران املاک در گران شدن نرخ اجاره بها قابل توجه است به گفته این مالک به دلیل تمایل مستاجران برای تمدید قرار داد  و کسادی بازار مشاوران املاک ، اگر فایل تازه ای به قیمت مناسب در بازار سپرده شود ، موج تماس های مشاوران املاک آغاز می شود وبرای بستن قرار داد نرخ اجاره پیشنهادی را بالاتر می برند . به گفته این مالک که خانه ای 90 متری بدون آسانسورو پارکینگ در منطقه ستارخان دارد ، برخی مشاوران املاک تا 2 میلیون تومان اجاره پیشنهادی بیش از رقم میانگین منطقه را مطرح می کردند .

  نکته قابل توجه گرفتن حق کمیسیون بیش از نرخ مصوب با عنوان شیرینی مشاور است . مشاوران املاک به جز حق کمیسیون مصوب ، هزینه اضافه از مالکی که آپارتمانش گران تر اجاره رفته است می گیرند . در صورتی که با مستاجر برای پیدا کردن فایل ارزان تفاهم کنند حق شیرینی را  مستاجرمی گیرند .

  به گفته این مالک برخی پیشنهادات هم مربوط به زندگی دو خانواده در یک آپارتمان بود . خانواده هایی که دو خواهر به همراه همسرانشان یا دو همشهری به همراه خانواده هایشان پیشنهاد می شد .

  تمایل به تمدید قرار داد به جز شیوع کرونا و مصوبه ستاد ملی ،  هزینه های بالای جا به جایی هم هست . به گفته یکی از مشاوران املاک ، بیشتر مالکان بیش از سقف 25 درصدی ستاد کرونا قرار دادهای خود را تمدید کرده اند و آن هم به دلیل افزایش هزینه های جا به جایی  و خالی بودن بازار از فایل های مطلوب است .

  نرخ پیشنهادی اجاره آپارتمان های تهران

  محله

  متراژ ( مترمربع )

  رهن ( تومان)

  اجاره ( تومان)

  پونک خ سردارجنگل جنوب

  110

  350 میلیون

  10 میلیون

  مجیدیه جنوبی 16متری اول

  47

  150میلیون

  3 میلیون و 200 هزار

    نارمک 46متری شرقی  

  60

  130 میلیون

  2 میلیون

    فاطمی خ گمنام

  140

  150میلیون

  12 میلیون

  گلبرگ غربی

  53

  100میلیون

  2 میلیون

    اشرفی اصفهانی باغ فیض

  56

  100میلیون

  4 میلیون و 400 هزار

    میدان هروی خ ضابطی

  160

  400 میلیون

  12 میلیون

  شهرک راه آهن خ مولوی

  60

  300میلیون

  3میلیون

    دولت بهارجنوبی

  70

  780میلیون

  -

    زعفرانیه خ پسیان

  110

  800میلیون

  -

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی