مدیران خودروعصر اعتبار

معادل ۵۵درصد قیمت مسکن‌ ملی، وام داده می‌ شود

پرونده مسکن مهر بسته شد

عصر ساختمان- محمد اسلامی با بیان اینکه با هدف تسهیل دستیابی جامعه هدف به مسکن، ۵۵ درصد قیمت مسکن ملی وام داده می‌شود، گفت: مسکن مهر را تکمیل کردیم و به دولت سیزدهم انتقال داده نمی‌شود.

پرونده مسکن مهر بسته شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز دوشنبه در جریان بهره‌برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی که شامل افتتاح بیش از 51 هزار واحد مسکن ملی و مهر است، افزود: دولت برای حمایت از قشر ضعیف‌تر اقدامات حمایتی داشت تا سازوکار جریان تولید مسکن و خانه دار شدن دهک های پایین به یک فرآیند منسجم تبدیل شود.

  وزیر راه و شهرسازی افزود: برای اینکه مردم بتوانند به ما اعتماد کنند و در موعد مقرر صاحبخانه شوند سه کار مهم انجام شد که نخستین آن اصلاح در ضوابط آیین نامه در شورای عالی شهرسازی و فراهم کردن سیاست تسهیل گری است.

  وی ادامه داد: دومین مشکل این‌ بود که زمین های حریم شهرها به وزارت راه و شهرسازی داده نشده بود که این اراضی پس گرفته شد.

  وزیر راه و شهرسازی شناسایی جامعه واقعی متقاضیان مسکن را سومین کار مهم دولت دانست و گفت: با ثبت‌نام گسترده توانستیم جامعه هدف را شناسایی کنیم  که به طور کلی منجر به ثبت نام 2 میلیون و 500 هزار نفر در پنج مرحله ثبت نام مسکن ملی شد.

  اسلامی ادامه داد: از این رقم 530 هزار واجد دریافت مسکن شناسایی شد که 200 هزار نفر نزد بانک واریزی داشتند.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: برای افزایش قدرت خرید متقاضی با دریافت مجوز از شورای پول و اعتبار، نسبت وام به قیمت تمام شده مسکن ملی افزایش پیدا کرد.

  وی گفت: تا سال گذشته 20 درصد قیمت مسکن ملی وام داده می شد اما با مصوبه شورای پول و اعتبار اکنون 55 درصد قیمت مسکن ملی وام داده می شود تا دستیابی جامعه هدف به مسکن راحت‌تر انجام شود.

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متعهد شدیم مسکن مهر باقی‌مانده را تحویل دهیم، گفت: امروز 51 هزار واحد مسکونی افتتاح شد که 22 هزار واحد آن مسکن مهر بود.

  به گفته وزیر راه و شهرسازی، دولت تدبیر و امید هم اشکالات واحدهای تحویل داده شده در دولت قبل را اصلاح کرد هم محوطه سازی و خدمات روبنایی واحدهای تحویل داده شده را تکمیل کرد و هم با تکمیل واحدهای مسکن مهر و تحویل آن به مردم، مسکن مهر به دولت سیزدهم انتقال پیدا نخواهد کرد.

  به گفته وزیر راه و شهرسازی از 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر، 700 هزار واحد در دولت دهم و یک میلیون و 360 هزار واحد در دولت تدبیر و امید تمام شده است.

  وزیر راه با بیان اینکه 370 هزار واحد تحت عنوان بافت فرسوده، نوسازی شده است، گفت: در هشت سال گذشته نوسازی بافت فرسوده در تهران 40 درصد و در کل کشور 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و 900 پروژه در محلات هدف آغاز شده که 500 پروژه بهسازی شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی