مدیران خودروعصر اعتبار

براساس اعلام مرکز آمار؛

نرخ تورم اجاره‌بها در فصل بهار ۲۸.۸ درصد شد

عصر ساختمان- مرکز آمار اعلام کرد که نرخ تورم اجاره‌بها در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٤۰۰ برابر ٢٨,٨ درصد است.

نرخ تورم اجاره‌بها در فصل بهار ۲۸.۸ درصد شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایبنا، براساس اعلام مرکز آمار در فصل بهار ١٤۰۰، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ٢٢٦ رسید که نسبت به فصل قبل ٧.٧ درصد افزایش داشته است. در این فصل استان کردستان با ٨.٩ درصد بیش‌ترین و استان لرستان با ۰.٦ درصد کمترین نرخ تورم فصلی را در بین استان‌های کشور داشته‌اند.

  درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل بهار ١٤۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ٢٩.١ درصد است که نسبت به فصل زمستان ١٣٩٩ (٢٨.٩ درصد)، ۰.٢ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. در این فصل بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه  با ٣٩.٦ درصد مربوط به استان کرمانشاه و کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ١٣.٩ درصد مربوط به استان سیستان و بلوچستان است. به عبارتی در فصل بهار١٤۰۰ خانوارهای استان کرمانشاه به طور متوسط ١۰.٥ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان سیستان و بلوچستان بطور متوسط ١٥.٢ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده‌اند.

  نرخ تورم اجاره‌بها در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٤۰۰ برابر ٢٨,٨ درصد است. که استان همدان با ٣٨.٣ درصد بیشترین نرخ تورم و استان سیستان و بلوچستان با ١٣.٦ درصد کمترین نرخ تورم را داشته‌اند.

  همچنین در فصل بهار ١٤۰۰ متوسط افزایش هزینه اجاره‌بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته‌اند، برابر با ٣٩,٨ درصد بوده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی