مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن خبر داد

پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی مسکن روستایی شروع شد

عصر ساختمان- مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: از روز ۹ تیرماه بانکهای کشاورزی، تجارت و صادرات سهمیه خود درخصوص وام ۱۰۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه مسکن روستایی را به شعب ابلاغ کرده‌اند و به زودی سایر بانکها نیز پرداخت را آغاز می‌کنند.

پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی مسکن روستایی شروع شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، حمیدرضا سهرابی اظهار کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه ساخت مسکن در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر و روستاها پیش از این 50 میلیون تومان بود که به 100 میلیون تومان رسیده و به ساکنان این مناطق که تا کنون از وامهای بنیاد استفاده نکرده‌اند پرداخت می‌شود. از روز 9 تیرماه بانکهای کشاورزی، تجارت و صادرات سهمیه خود را به استانها ابلاغ کرده‌اند و طبیعتا روند پرداخت ظرف یکی دو روز آینده آغاز خواهد شد. سایر بانکها از جمله بانک مسکن و ملت نیز به زودی پرداخت را شروع می‌کنند.

  وی افزود: قبلا مدت بازپرداخت این تسهیلات 15 ساله بود که به 20 سال افزایش یافته است. بنابراین اقساط ماهیانه آن به حدود 700 هزار تومان می‌رسد.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه بنیاد در قالب برنامه‌های مختلف، احداث مسکن در شهرهای کوچک و روستاها را انجام می‌دهد گفت: یکی از این برنامه‌ها تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه برای ساخت 115 هزار واحد در حاشیه شهرها است که تا کنون 64 هزار واحد در این زمینه به بهره‌برداری رسیده است.

  سهرابی تاکید کرد: در حوزه افراد دارای معلولیت هم احداث 6500 واحد به بنیاد مسکن محول شد که در روستاها 100 میلیون تومان تسهیلات ساخت و 85 میلیون تومان کمک بلاعوض به خانواده‌های دارای دو فرد معلول پرداخت می‌شود. تا کنون 5100 واحد در این بخش به بهره‌برداری رسیده است.

  وی یکی دیگر از شقوق برنامه‌های این نهاد را ساخت مسکن ایتام دانست و گفت: در بخش مسکن ایتام برنامه ساخت 2000 واحد در دستور کار قرار دارد که 450 واحد تا کنون به بهره برداری رسیده است. در این خصوص سرعت‌دهی به روند معرفی از سوی کمیته امداد می‌تواند اجرای برنامه را تسریع کند.

  به گفته سهرابی 100 هزار واحد نیز از طریق حساب صد امام (ره) توسط بنیاد مسکن شروع شده که در این خصوص هم حدود 70 هزار واحد تا کنون تکمیل و افتتاح شده است.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: مسئولیت احداث حدود 250 هزار واحد در حوزه اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر نیز در دستور کار است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی