مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن تشریح کرد

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

عصر ساختمان- مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن از پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی تا ۱۰ روز دیگر خبر داد و گفت: کسانی که در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر زمین در اختیار دارند یا می‌خواهند خانه خود را بازسازی کنند و تا کنون از وامهای بنیاد مسکن استفاده نکرده‌اند مشمول این تسهیلات هستند.

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، حمیدرضا سهرابی اظهار کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه ساخت مسکن روستایی با نرخ کارمزد 5 درصد که تا پیش از این 50 میلیون تومان بود خوشبختانه امسال به 100 میلیون تومان افزایش یافته است.

  وی افزود: قبلا مدت بازپرداخت این تسهیلات 15 ساله بود که به 20 سال افزایش یافته است. بنابراین اقساط ماهیانه آن به حدود 700 هزار تومان می‌رسد.

  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه دولت یارانه سود تسهیلات مسکن روستایی را پرداخت می‌کند گفت: دستورالعمل این تسهیلات ظرف امروز یا فردا به دایره اعتبارات بانکهای صادرات، ملت و مسکن ابلاغ می‌شود و تا 10 روز آینده پرداخت وام در استانها آغاز خواهد شد.

  سهرابی درباره شروط دریافت تسهیلات 100 میلیون تومانی مسکن روستایی گفت: افرادی که در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند، همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند می توانند از این وام استفاده کنند.

  وی تصریح کرد: کسانی که مطابق طرحهای هادی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر از شهرداری پروانه ساخت دریافت می‌کنند و تا کنون از تسهیلات بنیاد مسکن استفاده نکرده‌اند مشمول این وام خواهند بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی