مدیران خودروعصر اعتبار

نیمی از حوادث ناشی از کار در خراسان رضوی، ساختمانی است

عصر ساختمان- معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: حدود نیمی از حوادث ناشی از کار در این استان در بخش ساختمان رقم می خورد.

نیمی از حوادث ناشی از کار در خراسان رضوی، ساختمانی است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از ایرنا، ابوالحسن کاملی روز دوشنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه میان این اداره کل و اتحادیه انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن مشهد گفت: با توجه به اهمیت رعایت ایمنی در پیشگیری از حوادث ناشی از کار، آموزش فعالان عرصه ساختمان سازی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
  وی اظهار کرد: بنابراین آموزش رعایت مسائل ایمنی به کارگران ساختمانی، مهندسان ناظر و ساختمان و نیز افراد مسکن ساز مورد توجه جدی این اداره کل است.
  وی با بیان اینکه از ابتدای امسال مجموعا 97 حادثه ناشی از کار در استان به ثبت رسیده، افزود: حدود نیمی از این تعداد در حوزه ساخت و ساز ثبت شده است.
  کاملی با بیان اینکه پیش از این تفاهم نامه ای با اتحادیه کارگران به امضا رسیده، افزود: در تفاهم نامه امروز با انجمن صنفی مسکن سازان تلاش می شود تا این بخش نیز با آموزش های رعایت مسائل ایمنی در حوزه کار آشنا شوند.
  وی گفت: علاوه بر پوشش آموزش مسائل ایمنی، در قالب این تفاهم نامه بازرسی های مشترک میان بازرسان اداره کل تعاون و ناظران انجمن صنفی مسکن سازان برگزار می شود.
  در سه ماه نخست امسال 88 حادثه ناشی از کار در خراسان رضوی گزارش شد که با توجه به شمار این حوادث در مدت مشابه پارسال با 232 حادثه، کاهش 62 درصدی در این زمینه رقم خورده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی