مدیران خودروعصر اعتبار

قول بازسازی «سی‌سخت» تا پایان تیرماه

عصر ساختمان- از ۴۷۰۰ واحدی که در زلزله سی‌سخت آسیب دیدند تاکنون مالکان ۲۸۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند و عملیات اجرایی حدود ۳۰۰ واحد تخریبی، آغاز شده است؛ بنیاد مسکن وعده داده تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ خانه‌های تعمیری و تا پایان تیرماه واحدهای احداثی را تکمیل و تحویل متقاضیان دهد.

قول بازسازی «سی‌سخت» تا پایان تیرماه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، طبق آخرین آماری که مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه ارایه کرده 4600 واحد مسکونی در جریان زلزله سی‌سخت آسیب دیدند که 1700 واحد آن احداثی (تخریبی) و مابقی تعمیراتی است. آواربرداری شهر کامل انجام شده و بنیاد کار عملیات اجرایی واحدهای احداثی را آغاز کرده است که هم اکنون عملیات اجرایی حدود 300 واحد در شهرها آغاز و در روستاها نیز کار شروع شده است.

  در 50 روستا نیز 680 واحد مسکونی دچار خسارت شدند که در مجموع واحدهای مسکونی تعمیراتی بالای 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و احداثی‌ها نیز در حال انجام است.

  حدود 2800 نفر از افرادی که واحدهای آنها در زلزله آسیب دیده بود به بانکها برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند که بانکها در حال عقد قرارداد با مالکان هستند. تاکنون 62 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به متقاضیان پرداخت شده که به تناسب پیشرفت فیزیکی واحدها در حال واگذاری است.

  حسین جنتی ـ مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد ـ گفته است: در شهرها 130 میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره همراه با 55 میلیون تومان بلاعوض و در روستاها نیز 110 میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره و 50 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

  وی ضمن تاکید بر همراهی مردم در بازسازی مناطق زلزله‌زده، اعلام کرد: برنامه بنیاد مسکن است که واحدهای تعمیراتی حداکثر تا پایان اردیبهشت امسال و همچنین واحدهای احداثی تا پایان تیرماه سال جاری تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

  بنابراین گزارش، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.6 ریشتر، ساعت 22 و 5 دقیقه و 34 ثانیه چهارشنبه شب 29 بهمن 1399 شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. بنا بر اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور این زمین لرزه در عمق 8 کیلومتری زمین رخ داده و کانون آن در فاصله 10 کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، 19 کیلومتری کمه در استان اصفهان و 24 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گزارش شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی